Jak działa weterynarz online? 4 sposoby, dzięki którym uzyskasz fachową opiekę weterynaryjną przez Internet dla swojego zwierzaka

Porada lekarska przez telefon lub Internet to rozwiązanie, które upowszechniło się w trakcie pandemii. Wielu pacjentów ceni ten sposób kontaktu ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Nowoczesna technologia ułatwia również opiekę nad zwierzęciem. Pomoc weterynaryjna przez Internet jest przydatna w wielu przypadkach. Przeczytaj, kiedy sprawdza się weterynarz online i w jaki sposób korzystać z jego usług.

Kiedy warto porozmawiać z weterynarzem online?

Na pewno w życiu każdego zwierzaka zdarzyły się groźne sytuacje, kiedy potrzebna była natychmiastowa pomoc weterynaryjna. Gdy zagrożone jest życie lub zdrowie, czas gra kluczową rolę. W niektórych przypadkach nie trzeba jednak w ogóle jechać do lecznicy, gdzie przyjmuje weterynarz 24h. Dzieje się tak wtedy, gdy zależy Ci na uzyskaniu porady dotyczącej diety czy zachowania Twojego przyjaciela. E-wizyta u weterynarza sprawdzi się także w przypadku konsultacji zdrowotnej, kiedy zwierzę nie czuje się dobrze, ale nie jest to pilna sytuacja. Weterynarz online udzieli wtedy zaleceń dotyczących dalszej diagnostyki lub leczenia. Zinterpretuje wyniki już otrzymanych badań i doradzi w kwestii Twojego pupila.

Czat z weterynarzem — szybki sposób kontaktu online

Jak działa telemedycyna dla zwierząt? To bardzo proste! Najłatwiejszą formą kontaktu są rozmowy z weterynarzem online przez czat. To forma kontaktu internetowego, która odbywa się na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji. Dzieje się w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że umawiamy się na konkretną godzinę, o której rozmawiamy. My wpisujemy nasze pytania, a weterynarz online na bieżąco przekazuje swoje odpowiedzi. Dzięki temu potrzebne informacje uzyskujemy w sposób natychmiastowy. Możemy prowadzić dialog, aby dowiedzieć się, co ma na myśli weterynarz. Chat to świetny sposób, kiedy chcemy poprosić o skierowanie na dalsze badania lub potrzebujemy informacji na interesujący nasz temat. Łatwo można posługiwać się z nim poziomu telefonu komórkowego.

Video z weterynarzem — internetowe “badanie”

Spotkanie video to bardziej zaawansowana, ale też dogodna forma, w jakiej mogą odbyć się konsultacje weterynaryjne online. Przypomina zwykłą rozmowę, tylko zamiast twarzą w twarz odbywa się w przestrzeni internetowej. Do jej przeprowadzenia wykorzystywane są aplikacje do wirtualnych spotkań, takie jak Skype, Zoom czy Google Meet. Czasami trzeba zainstalować specjalną aplikację (kiedy łączymy się np. z telefonu), innym razem wystarczy nowoczesna przeglądarka internetowa. Aby uczestniczyć w spotkaniu video, konieczne są: dobre łącze internetowe, włączona kamera i mikrofon.

Aby skorzystać z rozmowy video, musimy najpierw wybrać weterynarza, który oferuje tę usługę. Potem należy wybrać termin, w którym lekarz weterynarii dostępny online będzie mógł z nami porozmawiać. Za pomocą kamerki możemy pokazać mu naszego zwierzaka i symptomy choroby, jeśli są widoczne gołym okiem (np. zmiany skórne).

E-mail do weterynarza — rozwiązanie 24/7

Usługi medyczne dla zwierząt online obejmują też kontakt e-mail. To dobre rozwiązanie wtedy, gdy weterynarz akurat nie może się z nami spotkać, nie jest dostępny na czacie lub video rozmowie. Maila możemy wysłać o każdej porze prosto z własnego telefonu. Weterynarz zapozna się z jego treścią w godzinach najbliższego dyżuru. Taka forma kontaktu jest dobrym wyborem, jeśli chcemy otrzymać lub skonsultować wyniki badań zwierzęcia czy wysłać zdjęcia objawów chorobowych. Możemy też poprosić o skierowanie na dalszą diagnostykę. Pamiętajmy, aby przekazać wszystkie informacje o zwierzaku, opisać jego stan zdrowia oraz wszystkie objawy, które nas niepokoją. Wtedy weterynarz online będzie mógł nam pomóc.

Infolinia z weterynarzem — pomoc telefoniczna

Infolinia działa w wielu poradniach weterynaryjnych.Teleporady dla zwierząt to jednak coś więcej niż zwykłe umawianie wizyt albo pytania o odbiór wyników. To forma kontaktu telefonicznego, dzięki któremu uzyskamy poradę dotyczącą zdrowia zwierzaka, pielęgnacji, żywienia. Podzielimy się naszymi wątpliwościami, zapytamy o radę czy podjęcie kolejnych kroków w leczeniu. Weterynarz onlineprzyjmuje zazwyczaj w ściśle określonych godzinach, a na rozmowę telefoniczną często trzeba się umówić przez stronę internetową. Infolinia to szybka pomoc weterynaryjna online, nieoceniona w przypadku drobnych problemów zdrowotnych. Wsparcie można uzyskać w błyskawiczny sposób w wygodnych warunkach i bez wychodzenia z domu.